Już 2 kwietnia, w niedzielę, zapraszamy na pierwszy w tym roku wiosenny spacer z Zieloną Łodzią oraz przewodnikami TOK.

Powitanie wiosny w Parku Klepacza.

Początek kwietnia to najlepszy moment na podziwianie „niebieskich dywanów” w tym niewielkim, ale wyjątkowym łódzkim parku. W trakcie wycieczki będziemy szukać różnych wiosennych roślin, które zakwitają jako jedne z pierwszych wiosną. Skąd cebulice wzięły się w Parku Klepacza? Czy wszystkie są takie same? Nie tylko cebulice zakwitają tutaj na wiosnę. W zależności od tempa chodzenia, ilości mówienia i Państwa zainteresowania być może przejdziemy się również do pobliskiego parku Skrzywana, dużo mnie znanego, ale również wartego odwiedzenia.

Prowadzący: Paulina Grzelak, Arkadiusz Grzelak z TOK

Zbiórka o 12:00 przy wejściu do parku przy skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i Księdza Skorupki.

tok logo

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu w Łodzi

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu zostało założone w Łodzi w 2002 roku przez grupę pasjonatów i przyrodników związanych w Uniwersytetem Łódzkim, którym bliska jest ochrona naturalnego krajobrazu – przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa Polski, w szczególności Polski Środkowej.

Głównym zadaniem Towarzystwa jest podejmowanie badań naukowych, prowadzenie inwentaryzacji i dokumentacji godnych ochrony reliktów naturalnej przyrody, działalność organizacyjna, popularyzatorska, edukacyjna i wydawnicza.

Realizacja SelectStar.pl