Kolejne wycieczki z Zieloną Łodzią już we wrześniu:

23.09. Majerowskie Pole na Brusie – czyli co wspólnego ma poligon wojskowy z botaniką?

Zapraszamy na spacer po użytku ekologicznym „Majerowskie Pole” i do poznania jego szaty roślinnej, która jest pozostałością po dawnym poligonie wojskowym. Jest to jedno z niewielu miejsc w Łodzi, gdzie można spotkać wrzosowiska i murawy szczotlichowe. A wrzosy już w pełni kwitną!

Prowadzący: Paulina Grzelak (zbiórka o 12:00 na przystanku tramwaju linii 9, przystanek Zdrowie (krańcówka w parku))

30.09. Park Matejki

Zapraszamy na wycieczkę do niewielkiego, ale urodziwego parku Matejki, położonego naprzeciwko biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to typowy park i jedyny w Łodzi urządzony w stylu francuskim. Park ma regularny kształt, a roślinność jest tutaj zadbana i wypielęgnowana. O tym czym różnią się parki francuskie od innych i nie tylko.

Prowadzący: Agnieszka Rewicz, Anna Bomanowska (zbiórka o 12:00 przy wejściu do parku od ulicy Narutowicza).

tok logo

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu w Łodzi

Towarzystwo Ochrony Krajobrazu zostało założone w Łodzi w 2002 roku przez grupę pasjonatów i przyrodników związanych w Uniwersytetem Łódzkim, którym bliska jest ochrona naturalnego krajobrazu – przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa Polski, w szczególności Polski Środkowej.

Głównym zadaniem Towarzystwa jest podejmowanie badań naukowych, prowadzenie inwentaryzacji i dokumentacji godnych ochrony reliktów naturalnej przyrody, działalność organizacyjna, popularyzatorska, edukacyjna i wydawnicza.

Realizacja SelectStar.pl